Size bir telefon kadar yakınız
0 212 556 81 88
Dil Seçin
tren

YEDAB – Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği’nin Covid-19 virüs salgını ile ilgili açıklamasıdır.

17.03.2020
1 görüntülenme
YEDAB – Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği’nin Covid-19 virüs salgını ile ilgili açıklamasıdır.

17.03.2020

YEDAB Güvenilir Acenteleri olarak, en büyük önceliğimiz, öğrencilerimizin yurt dışı eğitim planları yapmaya başladığı andan tekrar ülkeye dönüş yaptıkları ana kadar karşılaştıkları tüm sorunlarda öğrencilerimiz ve ailelerimizin yanında olmaya devam etmektir.
Son günlerde tüm dünyayı meşgul eden Covid-19 virüsü ile ilgili de, ilk andan itibaren YEDAB koordinasyonunda, üye acentelerimizin yurt dışında eğitimleri devam eden öğrencileri, eğitim almakta oldukları okullar ve konaklama yerleri, ilgili ülkelerdeki resmi temsilciliklerimiz ve havayolu şirketleriyle çok yakın ve sürekli iletişim halini sürdürmekteyiz.
Yurt dışında bulunan hiçbir öğrencimizin herhangi bir sağlık problemi bulunmadığı gibi, devam eden süreçte de yapmaları ve yapmamaları gerekenler konusunda acentelerimizce gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.
Bu bağlamda, gerek Türkiye’ye geri dönmek isteyen gerekse bulundukları ülkede bu süreci geçirme kararı alan bütün öğrencilerimize, hiçbir ticari kaygı gözetmeksizin, resmi kurumlar ve devletimizin tavsiye ve yönlendirmeleri doğrultusunda gerekli danışmanlık desteği sunulmaya devam etmektedir.
Öğrencilerimizin güvenlik, sağlık ve kaygı seviyelerinin olağan seyrinde sürmesi için ilk günden itibaren gelişmeleri yakından takip eden ve muhtemel senaryoları tüm ihtimalleriyle birlikte en üst seviyede değerlendiren derneğimiz, bu konuda partner okullarımızın da desteğiyle gerekli tüm adımları atmaktadır.
Bu süreçte, tüm YEDAB üye acentelerimiz ve derneğimiz, devletimizce alınan tavsiye ve tedbir kararlarına uygun bir şekilde ofislerinde ve online kanallar aracılığıyla haftanın her günü kesintisiz hizmet vermeye devam edecektir.
Tüm dünyada alınan tedbirlerle kısa sürede sonuçlanmasını umduğumuz mevcut durumda; öğrenci ve velilerimizin, uzun soluklu bir kariyer hedefi olarak görülmesi gereken yurt dışı eğitim planlarına devam ediyor olmaları da hayatlarımızın çok geçmeden normal seyrine dönmesi adına sevindirici bir gelişme olarak değerlendirilmelidir.
Saygılarımızla
YEDAB – Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN